Mistrovství ZAL 2020

Máme za sebou letošní vrchol sportovní sezony Západočeské amatérské ligy – mistrovství ve Stříbře „Silver Race 2020“, které zorganizoval Axon sport team. Poprvé tento rok jsme měli možnost zazávodit si v „klasickém“ hromadném závodu: 70 km zvlněné trati ze Stříbra do Českého lesa a zpět, žádné ježdění okruhů. Účast sice nebyla stoprocentní (někdo měl pořadatelské povinnosti v jiném závodu, někoho odradila deštivá předpověď počasí), zážitek ze závodu ale stoprocentní byl. Poměření sil bylo díky zákazu startu příchozích absolutně férové a vítězům jednotlivých kategorií – mistrům ZAL 2020 – patří gratulace:

Kategorie Ženy: Iveta Randová (CK Kramolín)

Kategorie F: Jiří Lacina (CK Kramolín)

Kategorie E: Emil Janko (Axon sport team)

Kategorie D: Jiří Halamka (CK Kramolín)

Kategorie C: Josef Růta (Axon sport team)

Kategorie B: Martin Vodák (Axon sport team)

25701ČernýAntonínKola ŠilhavýFBII

Heslo „Sláva vítězům, čest poraženým“ sedne na letošní mistrák jak ulité, protože všichni zúčastnění (nejen vítězové) podali velmi dobré výkony – kvůli profilu trati a počasí nebyl závod pro nikoho „zadarmo“. Velký dík patří i těm, kdo závod zorganizovali (příprava závodu, podpora na trati, rozhodčí v cíli, zázemí v depu), bez jejich pomoci by se závod  konat nemohl.

Trofeje byly rozdány (tentokrát jako odezva na vášnivé diskuze o jejich „správné“ podobě byly zvoleny pohárky v konzervativním „socialistickém“ duchu), koláčky snědeny, káva vypita a můžeme se těšit na další závod, což bude v sobotu 5.září hromadný závod na okruzích v Kramolíně, společný s JAL.